فرمانداری مبارکه
خانه
1397/05/13 جلسه مشترک مدیرکل میراث فرهنگی،فرماندار ،شهردار ،اعضای شورای اسلامی
جلسه مشترک مدیرکل میراث فرهنگی،فرماندار ،شهردار ،اعضای شورای اسلامی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مبارکه، حمیدعصارزادگان فرماندار مبارکه در این جلسه به ظرفیت ها و پتانسیل های گردشگری شهرستان اشاره کرد و گفت:شهرستان مبارکه بالاخص شهر مبارکه پتانسیل ها و ظرفیتهای خوبی در حوزه گردشگری دارد و به نحو احسنت از این پانسیل ها استفاده نموده است.

فرماندار مبارکه تعاملات شهرداری ها را با میراث فرهنگی بسیار خوب و ارزشمند عنوان کرد و افزود: با توجه به تعاملات خوب شهرداریها بویژه شهرداری مبارکه با اداره کل میراث فرهنگی ، می طلبد اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری نگاه ویژه ای به شهر مبارکه داشته باشد تا بتوانیم این شهر را به عنوان یکی از شهرهای شاخص در زمینه گردشگری معرفی نمائیم.

وی در ادامه از حضور مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان و هیات همراه در شهرستان در جهت حل مشکلات مردم بویژه توسعه گردشگری و مرمت آثار باستانی شهرستان تشکر کرد و گفت:مهمترین رسالت مسئولین و حضور مسئولین شاهد کاهش مشکلات و رونق گردشگری در شهرهای شهرستان باشیم.

فرماندار مبارکه به درخواست شهرداری طالخونچه  مبنی راه اندازی و تاسیس موزه در طالخونچه اشاره کرد و گفت: شهرداری یکی از خانه های قدیمی و ارزشمند تاریخی را جهت احداث موزه مرمت و بازسازی نموده و انتظار داریم اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری در خصوص مجوز احداث موزه مساعدت و همکاری نماید.

وی به وجود ارگ تاریخی نهچیر در شهر مبارکه نیز اشاره کرد و گفت: شهرداری مبارکه برای بازسازی و مرمت ارگ تاریخی نهچیر سرمایه گذاری خوبی انجام داده و بحمداله توانسته گردشگران زیادی از استان و کشور را به شهرستان بیاورد و با توجه به وسعت قلعه برای اتمام مرمت آن نیاز به اعتبار ملی و استانی  است.

فرماندار مبارکه با اشاره به احداث بازارچه صنایع دستی در شهر مجلسی خاطر نشان ساخت:با توجه به نیاز این شهر به بازارچه امیدواریم اداره کل با شرکت عمران مجلسی  همکاری و مساعدت نماید.

 عصارزادگان به بافت فرسوده محله اسماعیل  ترخان اشاره و ابراز امیدواری کرد: سفر مدیر کل منشاء خیر و برکت در شهرستان خواهد بود که امیدواریم در حوزه بازسازی و احیای این بافت ها اقدامات خوبی انجام شود.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal