فرمانداری مبارکه
خانه
1397/02/27 جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی و ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان مبارکه
جلسه کارگروه تخصصی اجتماعی، فرهنگی و ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی شهرستان مبارکه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی و ستاد صیانت از حقوقی شهروندی شهرستان مبارکه این بار با موضوع بحران کم آبی و فرهنگ سازی دستگاه ها برای مصرف بهینه منابع آبی برگزار گردید.

دکتر سلطانی سرپرست فرمانداری در ابتدای جلسه ضمن تبریک حلول ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه، بیان داشت: استفاده بیش از حد از منابع آبی در بخش های شرب، کشاورزی و صنعت باعث ایجاد بحران کم آبی در سراسر کشور و به خصوص استان اصفهان شده است که می طلبد اقدامات گسترده ای در رابطه با فرهنگ سازی مصرف بهینه آب صورت پذیرد.

وی در ادامه خاطر نشان ساخت: متاسفانه با وضعیت موجود، امسال آبی برای کشاورزی وجود ندارد و حتی در بخش شرب نیز مقداری که بتواند کفاف حدود 5 میلیون جمعیت استان اصفهان را بدهد موجود نیست.

سرپرست فرمانداری ضمن تشریح وضعیت فعلی منابع آبی گفت: در سال آبی گذشته تا این موقع سال مقدار 1 میلیارد و 200 میلیون متر مکعب آب پشت سد ذخیره بود ولی سال آبی جاری بصورت خوشبینانه اگر بارندگی های اخیر ادامه یابد مقدار 380 میلیون متر مکعب آب پشت سد ذخیره میشود و این یعنی یک سوم سال گذشته.

دکتر سلطانی در ادامه بیان داشت: وضعیت کنونی آب می طلبد همه دستگاه هایی که به نوعی با مردم ارتباط دارند و از منابع آبی مصرف میکنند پیوست فرهنگی در زمینه فرهنگ سازی مصرف بهینه آب داشته باشند.

سرپرست فرمانداری با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون جلسات متعددی با موضوع بحران کم آبی در شهرستان تشکیل شده است خاطر نشان ساخت: همانطور که میدانید سهمیه آب شرب شهرستان به شدت کاهش پیدا کرده و با مدیریت آب و فاضلاب شهری و روستایی چاه های آبی که ظرفیت و امکان استفاده از آنها بوده وارد مدار شده است. بنابراین ضروری است کلیه دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و سازمان های مردم نهاد در جهت فرهنگ سازی استفاده صحیح از منابع آبی تلاش نمایند.

دکتر سلطانی استفاده از مخازن استراتژیک آب را برای همه دستگاه ها بخصوص دستگاه هایی که تجمع نیروی انسانی دارند نظیر مدارس، دانشگاه ها، پادگانهای نظامی، بیمارستان ها و... ضروری دانسته و گفت: تعداد معدودی از ادارات و دستگاه ها از آب شرب در بخش فضای سبز خود استفاده میکنند که در صورت تکرار ، آب این دستگاه ها قطع خواهد شد. وی همچنین بیان کرد استفاده برخی از مصرف کنندگان خانگی بیش از حد معمول است که بطور مستمر رصد خواهد شد و طبق قانون برخورد میشود.

سرپرست فرمانداری شهرستان در پایان تاکید کرد: فرهنگ سازی، اطلاع رسانی، آگاه سازی و حساس سازی مردم توسط همه دستگاه ها بخصوص شهرداریها و دهیاری ها که دارای فضای تبلیغاتی خوبی هستند در بحث مصرف بهینه آب باید بصورت مستمر انجام پذیرد.

 
 
 
 
تعداد بازدید: 44
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal