فرمانداری مبارکه
خانه
1397/02/11 همایش گرامیداشت مقام معلم
همایش گرامیداشت مقام معلم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه،جواد سلطانی سرپرست فرمانداری شهرستان با حضور در جشن میلاد حضرت قائم (عج) و گرامیداشت مقام معلم که به همت آموزش و پرورش شهرستان مبارکه برگزار گردید، طی سخنانی ضمن تبریک اعیاد بزرگ شعبانیه و میلاد یگانه منجی عالم بشریت حضرت حجت بن الحسن (عج) و روز گرامیداشت مقام والای معلم بیان کرد: معلم محور و آموزش و پرورش کانون اصلی خلق آینده ارزش مدار است و آینده کشور به تلاش امروز معلمان عزیز بستگی دارد و هیچ شخص و دستگاهی نمیتواند نقش حیاتی معلم را ایفا کند. وی افزود: در واقع هیچ مقامی بالاتر از مقام معلم نیست و نقش معلم در جامعه بسیار بی بدیل و تاثیرگذار است.

دکتر سلطانی در ادامه کار و فعالیت فرهنگی را بسیار پرمسئولیت و خطیر دانسته و با اشاره به آیه "رب اشرح لی صدری و یسر لی امری" بیان نمود: اولین درخواست حضرت موسی (ع) از خداوند در آغاز رسالت خود طلب شرح صدر بود و ایشان از خداوند خواستند که سینه گشاده، حوصله فراوان، استقامت و شهامت و تحمل بار مشکلات و مسئولیت ها که بهترین وسیله و سرمایه یک معلم است را به او عنایت فرماید و ارشاد و تربیت و هدایت مردم بستگی زیادی به صبر و حوصله معلم و مجاهدت او در این راه دارد.

دکتر سلطانی همچنین با اشاره به آیه " من احیاها فکانما احیا الناس جمیعاً " ، افزود: خداوند میفرماید هر کسی یک نفر را زنده کند مثل آن است که جمیع انسانها را زنده کرده است و اینقدر ارزش هدایت و تربیت انسانها مهم است که پیامبر (ص) در هنگام اعزام حضرت علی (ع) به یمن میفرماید: اگر یک نفر را هدایت کنی ارزش آن از تمام چیزهایی که خورشید و ماه بر آن میتابد بالاتر است.

سرپرست فرمانداری شهرستان در ادامه خاطرنشان کرد: معلمی از شریف ترین و پرمسئولیت ترین شغل هاست چراکه شغل معلمی انسان سازی است و در واقع همان مساله ایست که تمام انبیا الهی برای آن مبعوث شدند.

دکتر سلطانی معلمان را نجات دهنده ملت ها و آبادکننده کشورها دانسته و افزود: در واقع این معلمان هستند که میتوانند دنیا و آخرت بشر را تضمین کنند و سعادت یا شقاوت ملت ها از مدرسه است و معلم مسئول تمام انسان هایی است که باید انسان شوند و تعلیم و تربیت گردند.

سرپرست فرمانداری ضمن تحلیل وضعیت امروز جامعه ایران، بیان کرد: دشمن پس از ناکامی در جنگ سخت و نرم علیه ملت ایران بدنبال تغییر رفتار در جمهوری اسلامی است و در واقع به دنبال بحران نمایی است و به دنبال این است که کشور را در سایه تهدید و نام جنگ از پیشرفت و جنب و جوش بازدارد و نقش شما معلمین در خنثی سازی توطئه دشمنان بسیار مهم است.

وی در ادامه افزود: یکی از راه های نفوذ دشمن فضای مجازی است که بسیار بر روی آن متمرکز شده است و نقش خطیر معلم بعنوان انسان ساز جامعه در این عرصه بسیار حیاتی و مهم است.

دکتر سلطانی با تاکید بر اهمیت مقابله با نفوذ دشمنان در فکر و عقیده جوانان از معلمان خواست با تولید محتوای فرهنگی غنی و اثرگذار و مطابق با ارزشهای ونظام مقدس جمهوری اسلامی و همچنین بالابردن سواد رسانه ای جامعه در خط مقدم جبهه فرهنگی قرار گیرند.

 
 
تعداد بازدید: 47
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal