فرمانداری مبارکه
خانه
1397/02/13 به مناسبت روز شورا محقق گشت:
به مناسبت روز شورا محقق گشت:

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه،گردهمایی شوراهای اسلامی شهرها و روستاهای شهرستان مبارکه با حضور مهندس انصاری مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری اصفهان، سرپرست فرمانداری و نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهر دیزیچه، اعضای شورای تامین شهرستان، بخشداران، شهرداران و دهیاران در محل فرمانداری برگزار گردید.

دکتر سلطانی سرپرست فرمانداری در این گردهمایی طی سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت صاحب الزمان (عج) و همچنین هفته سربازان گمنام امام زمان، گرامیداشت مقام معلم و روز جهانی کار و کارگر، شوراهای اسلامی شهر و روستا را برخاسته از میان مردم دانسته و گفت: به همین دلیل است که شوراها دغدغه های مردم و مسائل و مشکلات آنها را درک کرده و باید پل ارتباطی مردم و مسئولین باشند. وی در ادامه افزود: پیام تاریخی حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تاسیس شوراها، نمود واقعی مردم سالاری دینی در جمهوری اسلامی است.

سرپرست فرمانداری در ادامه ضمن برشمردن برخی از شاخص های شوراهای اسلامی شهر و روستا در کلام مقام معظم رهبری، بیان داشت: بر اساس منویات مقام معظم رهبری شوراهای اسلامی باید با روحیه بسیجی، با احساس تکلیف، بدون توقع و فداکارانه، بدون خودنمایی و فقط برای رضای خدا کار کنند و حتی یک روز را برای خدمت به مردم از دست ندهند. وی همچنین افزود: شوراها باید پیگیر مطالبات مردم از دستگاه ها و مسئولین باشند و ارتباط دائمی و اثرگذار شوراها با مردم میتواند بسیاری از مشکلات را حل کند.

جواد سلطانی ضمن اشاره به شعار سال که توسط مقام معظم رهبری حمایت از کالای ایرانی عنوان گردیده، بیان داشت: بر اساس بخشنامه دولت تدبیر و امید هیچ یک از دستگاه های دولتی و دستگاه هایی که از بودجه دولت استفاده میکنند حق استفاده از کالاهای خارجی که مشابه آن در داخل تولید میگردد را ندارند، لذا شوراهای اسلامی این مساله را در مصوبات خود رعایت نموده و شهرداران و دهیاران به آن عمل کنند.

رئیس هیئات تطبیق شهرستان مبارکه در ادامه با تاکید بر رعایت قوانین و مقررات در مصوبات شوراهای اسلامی، عنوان کرد: کمیته انطباق فرمانداری شهرستان وظیفه بررسی مصوبات شوراهای اسلامی را بر عهده دارد و شوراها باید مصوبات خود را بر اساس استناد صحیح قانونی و متناسب با بودجه مصوب شهرداری یا دهیاری تنظیم نمایند.

سرپرست فرمانداری با تاکید بر عدم دخالت شوراهای اسلامی درامور اجرایی شهرداری و دهیاری خاطر نشان کرد: شوراها باید بر نحوه عملکرد و انجام وظایف و مقررات توسط شهرداران و دهیاران نظارت داشته باشند.

دکتر سلطانی در پایان سخنان خود با اشاره به بحران کم آبی که با آن روبه رو هستیم از شوراهای اسلامی شهرها و روستاها خواست به کشاورزان و مردم را جهت سازگاری با کم آبی و اصلاح الگوی مصرف و کشت جایگزین اطلاع رسانی نمایند.

گفتنی است در این مراسم دو نفر از اعضای شورای اسلامی روستا و دو نفر از اعضای شورای اسلامی شهرهای شهرستان به بیان مسائل و مشکلات شوراهای اسلامی و چالش های پیش رو پرداختند.

موسوی عضو شورای روستای بداغ آباد بی آبی و خشکسالی را مشکل جدی برای روستاییان دانسته و خواستار چاره اندیشی مسولین مربوطه شد. وی در ادامه برخی از مشکلات ترافیکی و نقاط حادثه خیز بخش مرکزی شهرستان را برشمرده و با توجه به کمبود بودجه خواستار همکاری صنایع بزرگ شهرستان جهت رفع این مشکلات شد. وی همچنین حمل و نقل عمومی اهالی روستا را مشکل دیگری دانسته که با همکاری و تعامل شهرداری های شهرستان قابل حل می باشد.

اکبری عضو شورای اسلامی کوشکچه در سخنان خود حل مشکلات بخش گرکن جنوبی و حمایت از سرمایه گذاران که قصد ایجاد اشتغال در روستاهای این بخش را دارند خواستار شد و همکاری دستگاه های شهرستان جهت تسهیل اعطای مجوزات لازم را ضروری دانست. وی در ادامه به روز نبودن قوانین و مقررات شوراهای اسلامی شهر و روستا را مشکل اساسی دانسته و خواستار توجه جدی به آموزش شوراهای اسلامی شد.

بهروز اسماعیلی عضو شورای اسلامی شهر کرکوند سومین عضور شورایی بود که به بیان مسائل و مشکلات پرداخت.

وی بیان نمود: در برنامه ششم توسعه حوزه اختیارات شوراهای اسلامی کمتر و اختیارات دولت بیشتر شده است که موجب تضعیف جایگاه شوراهای اسلامی گردیده است.

اسماعیلی در ادامه نحوه پرداخت عوارض ارزش افزوده را بی عدالتی دانسته و خواستار اعمال نزدیکی شهرها و روستاها به صنایع بزرگ در نحوه پرداخت ارزش افزود شد. وی همچنین خواستار تجدید نظر در میزان سهم شهرداری ها و فولاد مبارکه از پساب فاضلاب شهرهای شهرستان گردید.

فرشته صالحی عضو شورای اسلامی شهر مبارکه با اشاره به لایحه مدیریت واحد شهری که پس از سالها هنوز به سرانجام نرسیده است، خواستار تسریع در تصویب و اجرای این لایحه شد.

وی در ادامه از مسئولین بالادست خواست که در تغییرات مدیریتی شهرستان نظرات شوراهای اسلامی شهر و روستا را نیز اخذ کنند. صالحی افزود: شوراهای اسلامی ضمن مطالبه گری از شهرداران و دهیاران برای انجام وظایف، به طور دقیق و کارشناسی بر عملکرد آنها نظارت داشته باشند.

 
 
 
 
 
 
تعداد بازدید: 75
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal