فرمانداری مبارکه
خانه
1397/12/17 در شانزدهم اسفند ماه 1397 صادر شد
در شانزدهم اسفند ماه 1397 صادر شد بیانیه پایانی همایش فرمانداران و مدیران کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری سراسر کشور

متن کامل این بیانیه بدین شرح است:
بیانیه پایانی همایش فرمانداران و مدیران کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری سراسر کشور، اسفند ماه 1397
بسم الله الرحمن الرحیم
الحمدلله رب العالمین سلام و درود به انبیا الهی به ویژه خاتم پیامبران حضرت محمد مصطفی (ص) و درود بی پایان به روح بلند و ملکوتی بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و ارواح تابناک و مطهر شهدا و با آرزوی صحت و سلامتی و طول عمر با عزت برای سکاندار کشتی انقلاب مقام معظم رهبری حضرت آیت العظمی خامنه ای و با آرزوی موفقیت و سربلندی و پیروزی برای دولت تدبیر و امید، ریاست محترم جمهور و تمامی خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران
ستایش و سپاس خداوندی را که در این برهه از زمان به ما توفیق خدمت به بهترین بندگان خویش عطا فرمود و ما را از نعمت خدمت در سایه نظامی مقدس و بیمه شده با خون پاک شهیدان و سربلند و مقتدر در سایه رهبری حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و حضور و حمایت گسترده مردمانی انقلابی و خداجو برخوردار ساخت.
بی شک، گذشت چهل سال پرفراز و نشیب اما پرافتخار از عمر انقلاب، نقطه عطفی درتاریخ جمهوری اسلامی ایران است که با فتح قله های موفقیت و پیشرفت و کسب نشانه های افتخار و عزت و برتری و درجاتی از پیشرفت در زمینه های مختلف از جمله علم و تکنولوژی، صنایع و معادن کشاورزی، سلولهای بنیادین، تجهیزات دفاعی و سایر علوم و فنون پیشرفته، امروز مسیری روشن و امید بخش را فراروی مدیران، خدمتگزاران و کارگزاران نظام قرار داده است تا با الهام از مشی انقلابی گری و اعتقاد به استقلال و آزادی و تکیه بر توانمندی های داخلی و عدم وابستگی به بیگانگان، هم چنان پرشتاب برای رسیدن به قله های رفیع عزت و سربلندی کوشش نمایند و این مسیر را مقتدرانه بپیمایند.
اینک که با تدابیر عالمانه و نگاه جامع محور و اعتقاد به توانمندی ها و ظرفیت های درون سازمانی وزیر محترم کشور جناب آقای دکتررحمانی فضلی توفیق پیداکردیم تا به بهانه برگزاری همایش فرمانداران و مدیران کل سیاسی، ‌انتخابات و تقسیمات کشوری گردهم آییم و اندیشه ها،‌ تجارب و دیدگاه های خود را به اشتراک بگذاریم بیش از هرزمانی با درک شرایط درونی کشور و مسائل به وجود آمده در حوزه بین الملل و نیز تهدیدات، تحریم ها و دشمنی های ظالمانه معاندین و مخالفان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، براین عقیده مصمم گشته ایم تا تحت رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و درراستای منویات ریاست محترم جمهوری و سیاست ها و برنامه های دولت تدبیر و امید و در راستای هدایت ها و فرماندهی وزیر محترم کشور عزم خود را جزم نموده و به آن چه که در این همایش به عنوان چراغ راه ادامه مسیر و انجام وظایف در اختیارمان قرار گرفته است و در ادامه به آن ها اشاره می شود، جامه عمل بپوشانیم:
1. توسعه و تقویت نشاط و آرامش سیاسی، تقویت انسجام و همبستگی دینی و ملی، قانونمداری، شایسته سالاری و تخصص گرایی، توسعه و تقویت نقش نهادهای مدنی در تصمیم سازی و تصمیم گیری، تلاش برای تحقق مؤلفه های حقوق شهروندی و ایجاد ارتباط و حضور فعال در مجامع و محافل عمومی و تعامل با عوامل تأثیرگذار در منطقه و استفاده از ظرفیت آنان، تلاش برای ایجاد فضای مناسب جهت حضور حداکثری مردم در تعیین سرنوشت خویش و کشور که نمود واقعی آن در انتخابات پیش رو ممکن و میسور می گردد و اهتمام به برگزاری انتخابات های قانونمند و صیانت از آراء مردم و تلاش برای ارتقاء سطح و جایگاه واقعی مناطق برای ارائه خدمات بهتر و مناسب تر به آنان در حوزه وظایف و مسئولیت های سیاسی را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و متعهدانه به انجام آن ها پایبندیم.
2. برنامه ریزی و تلاش برای افزایش نشاط و شادابی اجتماعی، اولویت دادن به مسائل اجتماعی و فرهنگی و تلاش برای تبدیل آن به گفتمان غالب و باور عمومی و ملی و دیدبانی اجتماعی، توجه ویژه به موضوع حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیررسمی، توجه به توان و ظرفیت فضای مجازی و شبکه های اجتماعی، استفاده علمی از جایگاه گروه های مرجع و شخصیت های اثرگذار و جلب مشارکت عمومی از طریق توجه به گروه های مختلف اجتماعی برای مدیریت مسائل اجتماعی، از اهم برنامه های حوزه مدیریتی خود می دانیم و دراین راستا تمامی توان خود را برای افزایش اعتماد عمومی و ایجاد انگیزه برای حضور فعالانه اقشار مختلف مردم به کار خواهیم گرفت.
3. صیانت و حراست از شخصیت حقیقی و حقوقی خود و سازمان تحت مدیریت و مجموعه همکاران را وظیفه خود می دانیم و ضمن توجه به این موضوع مهم و رعایت حقوق بیت المال و نیز حفظ حرمت، کرامت و حقوق قانونی اربابان رجوع پایبند خواهیم بود.
4. اکنون که دشمنان قسم خورده این آب و خاک و این نظام مقدس پس از یأس و نومیدی از راه اندازی جنگ نظامی علیه این کشور، تهدیدات و دشمنی های خود را در قالب جنگ اقتصادی و ناجوانمردانه بر مردم عزیز و کشورمان تحمیل نموده اند، با اعتقاد به این که ایران اسلامی سرشار از منابع فراوانی است و درکنار آن از استعدادها و توانمندی های ارزشمندی در زمینه نیروی انسانی و نیز سرمایه های اجتماعی برخوردار است، ضمن تلاش برای شناسایی و ایجاد فرصت های جدید و مناسب برای سرمایه گذاری، از هیچ کوششی برای استفاده از ظرفیت های قانونی و محلی برای رفع موانع تولید و حل مشکلات اقتصادی و رونق فضای کسب و کار دریغ نخواهیم نمود.
5. امنیت یکی از دستاوردهای مهم انقلاب در طی سال های گذشته است که از این بابت کشور و مردم ما هزینه های بسیار سنگین و فراوان از جمله تقدیم هزاران شهید را پرداخت نموده است. تلاش برای رصد رویدادها و رخدادها در حوزه های داخلی و بین المللی و‌ تجزیه و تحلیل آن برای شناسایی زمینه های نفوذ دشمن و دست اندازی آنان به منافع ملی و آرمان های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی که می تواند نعمت بزرگ امنیت را خدشه دارنماید و نیز هوشیاری و دقت در مدیریت این فضا را از وظایف اصلی خود می دانیم و مقتدرانه و با به کارگیری تمامی ظرفیت های قانونی و ظرفیت عظیم مردم آگاه و هوشیار، در حفظ و حراست از آن از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
6. عمران و آبادانی شهرها و روستاها و ایجاد زیرساخت ها و امکاناتی که بتواند زندگی راحت و رفاه هموطنان عزیز را فراهم نموده و یکی از اهداف اصلی انقلاب که همانا حفظ کرامت، حرمت و جایگاه واقعی مردم را محقق نماید از جمله اقداماتی است که باید با بهره گیری از توان مدیریتی، علمی و مالی دولت و نیز سرمایه های بخش خصوصی به خوبی برنامه ریزی و مدیریت شود. با علم و آگاهی از نیازها و مطالبات مردم و توان موجود در سطح کشور، خود را موظف و متعهد به تلاش برای ساختن ایرانی آباد و رو به توسعه و پیشرفت می دانیم.
7. اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به مردم را از آن چه که از سوی دولت برای خدمت به آنان انجام می شود، به عنوان یک حق مسلم و دو سویه دولت و مردم، وظیفه خود می دانیم و تلاش می کنیم تا با یک برنامه مدون و عالمانه و ایجاد شبکه های اطلاع رسانی مناسب، ضمن شنیدن درخواست ها، نیازها و مطالبات مردم، اقدامات مؤثر و خدمات ارزشمند دولت را با اعتقاد به افزایش اعتماد عمومی و نشاط اجتماعی به اطلاع عموم برسانیم.
8. ضمن قدردانی از ابتکار عمل وزارت کشور در برگزاری این دوره از همایش فرمانداران و مدیران کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری سراسر کشور مبنی بر تشکیل کمیسیون های تخصصی برای مطرح شدن نظرات فرمانداران و ایجاد زمینه مشارکت در تصمیم گیری های وزارت کشور، بدین وسیله ضمن تقاضا برای صدور دستور صریح مقام عالی وزارت برای پیگیری و انجام مطالبات فرمانداران در حد مقدورات وزارت، خود را موظف به اجرای مصوبات کمیسیون های همایش برای انجام هرچه بهتر وظایف و مسئولیت های خود می دانیم.
8. در پایان و در آغازین روزهای ورود به دهه پنجم انقلاب اسلامی و به تبعیت از رهبرعزیز و فرزانه انقلاب، بیانیه «گام دوم انقلاب» را که معظم له آن را خطاب به ملت بزرگ ایران به ویژه جوانان صادر و ابلاغ فرموده اند، نقشه راه وزارت کشور دانسته و تحقق آن را در دستور کار قرار داده و متعهدانه به اجرای آن پایبند خواهیم بود .
والسلام علیکم و رحمت اله و برکاته
16 اسفندماه 1397
همایش فرمانداران و مدیران کل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشور سراسر کشور
تعداد بازدید: 32
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal