فرمانداری مبارکه
خانه
1396/06/22 جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی شهرستان مبارکه
جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی و اجتماعی شهرستان مبارکه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه جواد سلطانی در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی اجتماعی با موضوع مدیریت و ساماندهی زائرین اربعین حسینی ،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای 8 سال دفاع مقدس، با اشاره به اتخاذ تمهیدات لازم در خصوص اعزام زائران به عتبات عالیات جهت شرکت در مراسم معنوی اربعین حسینی افزود:انشاءاله امسال نیز با استفاده از مساعدتهای داوطلبانه صنایع و مردم شاهد برگزاری مراسمی باشکوه و در خور شان مردم عزیز باشیم.

وی هدف از برگزاری این جلسه را بهره مندی از تجربیات حاصل از برگزاری مراسم اربعین حسینی در سال گذشته و شناسایی نقاط ضعف ، قوت ، تهدیدات و فرصتها در راستای رفع نواقص و برگزاری مراسم اربعین سال 96 با کیفیتی بهتر از گذشته بیان کرد .

سرپرست فرمانداری خاطر نشان ساخت : این کار بزرگ در سایه هم‌دلی، هم‌افزایی و تلاش همه‌جانبه مردم ، صنایع و دستگاه‌های شهرستان محقق خواهد شد.

در ادامه سلطانی از اقدامات اعضا در راستای کاهش معضلات و آسیب های اجتماعی تشکر نمود و افزود: همه باید این آسیب را جدی دانسته و با ارائه راه حلهای علمی ،عملی و تعامل بین دستگاهی گامی مؤثر در راستای کاهش آسیب های اجتماعی برداشته شود.

وی با اشاره به بازخورد مثبت برگزاری دوره مهارتهای10گانه زندگی ویژه مدیران تاکید نمود: انتظار می رود این دوره برای کارمندان ادارات و مدیران مدارس برنامه ریزی و تشکیل گردد.

رئیس کارگروه فرهنگی و اجتماعی شهرستان  یکی از دلایل اصلی تضعیف بنیان خانواده ها را تغییر در سبک زندگی دانست و افزود: آموزش در زمینه استحکام خانواده و مهارت های زندگی، تشویق خانواده های آسیب پذیر جهت مراجعه به مشاورین خانواده در پیشگیری و کاهش آسیب های مربوط به طلاق موثر می باشد.

سلطانی با اشاره به افزایش آمار طلاق در کشور، افزود : مدیران دستگاهها بایستی اقدامات خود در خصوص کاهش طلاق را بر اساس برنامه ملی کاهش و کنترل طلاق با همت و جدیت بیشتری پیش ببرند.

تعداد بازدید: 41
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal