فرمانداری مبارکه
خانه
1396/01/29 جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان
جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان
 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان،ذاکری در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان با بیان اینکه حدود نیمی از اقتصاد شهرستان وابسته به بخش کشاورزی است خاطر نشان کرد: با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری به اقتصاد مقاومتی، تولید واشتغال وظیفه ماست با تلاش بیشتر در همه واحدها و دستگاههای اجرایی، کشاورزی را  توسعه واز سنتی به کشاورزی صنعتی و مکانیزم تبدیل نماییم.

فرماندار شهرستان به تغییر الگوی کشت کشاورزی در شهرستان اشاره کرد وگفت: اجرای الگوی کشت ورعایت الگوی گشت توسط مدیریت جهاد کشاورزی و منابع آب  برای کشاورزان  فرصت مناسبی در جهت فرهنگ سازی در راستای حفاظت از منابع آب و مصرف بهینه این نعمت الهی می باشد.

ذاکری تصریح کرد:باید طرح تغییر الگوی کشت در شهرستان به گونه ای باشد که از لحاظ اقتصادی نزدیک به محصول تولیدی شهرستان باشد که کشاورزان عزیز از این طرح خسارت نبینند.

نماینده عالی دولت در شهرستان  اذعان داشت :در صورت آماده شدن طرح وتایید سازمان جهاد کشاورزی ،شهرستان از تملک دارایی اعتبار ان را تامین می نماید.

ذاکری به تخصیص برش آب کشاورزی به باغات  شهرستان نیز اشاره کرد وگفت:اولین برش آب  باغات شهرستان در اردیبهشت تحویل داده می شود ولازم است منابع اب وجهاد کشاورزی شهرستان برنامه ریزی لازم را انجام دهند.

در این جلسه راهکارهایی در راستای توسعه بخش کشاورزی از سنتی به صنعتی، صرفه جویی و ارتقاء بهره وری آب کشاورزی و ارائه خدمات مطلوبتر به کشاورزان ارائه و تصمیمات لازم در جهت رفع مشکلات موجود اتخاذ گردید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

تعداد بازدید: 78
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal