فرمانداری مبارکه
خانه
1398/03/25 مهلت بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس از 10 به 20 روز افزایش یافت/ حد نصاب برای ورود نمایندگان به مجلس نیز از 25 به 20 درصد کاهش یافته است
مهلت بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس از 10 به 20 روز افزایش یافت/ حد نصاب برای ورود نمایندگان به مجلس نیز از 25 به 20 درصد کاهش یافته است سید اسماعیل موسوی در جلسه ستاد انتخابات استان قزوین: بر اساس آخرین اصلاحیه‌های صورت گرفته در سال 1395 در قانون انتخابات، آخرین مهلت برای انداختن برگه آرای شرکت کنندگان ساعت 24 روز رای گیری در نظر گرفته شده و پس از آن با قطع سامانه احراز هویت افراد، دیگر امکان رأی دادن وجود نخواهد داشت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، دبیر ستاد انتخابات کشور اعلام کرد: مهلت بررسی صلاحیت نمایندگان مجلس با توجه به اصلاحیه های صورت گرفته در قانون انتخابات، از 10 به 20 روز افزایش یافته است.
سیداسماعیل موسوی در نشست ستاد انتخابات و مدیران سیاسی استان قزوین که با حضور رئیس ستاد انتخابات کشور برگزار شد، اظهار داشت: بر همین اساس حد نصاب برای ورود نمایندگان به مجلس نیز از 25 به 20 درصد کاهش یافته و همین مساله باعث می‌شود تا کمتر شاهد کشیده شدن انتخابات به مرحله دوم باشیم و روند ورود داوطلبان به مجلس تسهیل شود.
موسوی با اشاره به اینکه امسال در پنج استان کشور نیز شاهد برگزاری انتخابات خبرگان رهبری هستیم، تاکید کرد: براساس اصلاحیه‌های صورت گرفته، برای مناطقی که شاهد برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان رهبری باشیم تنها یک هیأت اجرایی برای هر 2 انتخابات، تشکیل می‌شود.

موسوی متوسط حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی در کشور را تاکنون 61.6 درصد اعلام و تصریح کرد: این حضور در انتخابات ریاست جمهوری بیش از 70 درصد است.

این مسئول اجرایی انتخابات خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم، شرکت در انتخابات را از وظایف آحاد جامعه برشمردند و به همین منظور و برای برپایی باشکوه انتخابات مجلس شورای اسلامی، ستاد انتخابات کشور از دهم اردیبهشت ماه سال جاری با 6 کمیته و 9 عضو آغاز به کار کرده است.

هم چنین سید اسماعیل موسوی در این جلسه اعلام کرد: بر اساس آخرین اصلاحیه‌های صورت گرفته در سال 1395 در قانون انتخابات، آخرین مهلت برای انداختن برگه آرای شرکت کنندگان ساعت 24 روز رای گیری در نظر گرفته شده و پس از آن با قطع سامانه احراز هویت افراد، دیگر امکان رأی دادن وجود نخواهد داشت. بنابراین ستادهای انتخاباتی استان ها لازم است بدون افزایش شعب اخذ رأی، با بازنگری‌های لازم در جایابی و تعیین مکان های مناسب برای اخذ آرا زمینه حضور حداکثری افراد را برای رأی دادن فراهم کنند،. وی یادآور شد: در این دوره از انتخابات نماینده دادستان هم به عنوان عضو جدید انتخاب شده است.

وی آموزش عوامل اجرایی انتخابات و ارائه پیشنهادات و راهکارها به منظور رفع معضلات به وزیر کشور، تخصیص بودجه و اعتبارات لازم برای فرمانداری و بخشداری‌ها، حمایت‌های حقوقی از فرمانداران و بخشداران پس از برگزاری انتخابات و در نهایت رصد فضای مجازی در ستاد امنیت انتخابات کشور را از دیگر موارد مورد توجه در انتخابات سال 98 مجلس شورای اسلامی دانست.
تعداد بازدید: 113
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal