فرمانداری مبارکه
خانه
1396/02/02 دستورالعمل مربوط به نحوه فعالیتهای تبلیغاتی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری وپنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا
دستورالعمل مربوط به نحوه فعالیتهای تبلیغاتی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری وپنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا

دستورالعمل مربوط به نحوه فعالیتهای تبلیغاتی انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری وپنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر روستا

نحوه فعالیت تبلیغاتی انتخابات ، مدت زمان تبلیغات ، محدودیت ها و ممنوعیت ها و سایر شرایط و مقررات مربوطه

مدت زمان مجاز تبلیغات 7 روز می باشد و این مدت از 8 روز مانده به روز اخذ رای آغاز و تا 24 ساعت مانده به روز اخذ رای پایان می یابد .

استفاده از هرگونه پلاکارد ( جز در محل ستاد انتخاباتی ) دیوار نویسی و کاروان های تبلیغاتی و استفاده از بلندگوهای سیار در خارج از محیط سخنرانی توسط داوطلب انتخاباتی و یا طرفداران او ممنوع می باشد و متخلفین از 3 تا 30 روز به زندان محکوم می شوند .

عکس در دو فرم حداکثر ابعاد 100*70 سانتیمتر میباشد .

استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی که نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی ، پارچه ای ، مقوایی فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از 100*70 سانتیمتر ممنوع می باشد

استفاده از جزوه ، تراکت یا عکس ( با حداکثر 100*70 سانتیمتر) و برگزاری سخنرانی و جلسات پرسش و پاسخ مجاز می باشد .

اعلام نظر شخصیت ها به شرطی مجاز است که بدون ذکر عنوان و مسئولیت آنها با ... و مدرک کتبی مربوطه با امضاء آنان تسلیم هیات اجرایی انتخابات شده باشد .

مجامع و گروه های هر حوزه انتخابیه ( مانند جامعه روحانیت مبارز یا مجمع روحانیون مبارز تهران یا روزنامه ها و مجلات هفتگی ) می تواند کتباً از نامزد مذکور حمایت کنند و به نامزد اعلام نمایند . نامزد مذکور می تواند حمایت اقشار و گروه های مختلف مردم را در ذیل دو نوع پوستر مجاز یا زندگینامه منتشر نماید . منظور از دو فرم همان دو نوع پوستر کاغذی می باشد که نوشتن تبلیغات انتخاباتی در صدر و ذیل آن بلااشکال است و شامل ممنوعیت نمی شود . منظور از پلاکار و تراکت عبارت است از هرگونه تبلیغات پارچه ای ، کاغذی ، مقوایی و فلزی است و سیلک نیز از مجله مصادیق و امثال اینها می باشد . لیکن نصب هرگونه تابلو که مشخص کننده ستاد انتخاباتی می باشد بلا اشکال است .

مسئولیت تخلف از موارد ذکر شده متوجه فرد یا افراد یا گروه ها یا تشکیلاتی است که اقدام به تبلیغات ممنوعه نموده است . در هر صورت کاندیدای انتخاباتی را نمی توان در طول برگزاری انتخابات احضار یا بازداشت نمود .

در فعالیت های تبلیغاتی انتخاباتی انجام امور ذیل ممنوع است و مرتکبین تحت پیگرد قانونی قرار میگیرد :

1-نوشتن و یا اظهار مطالب خلاف واقع

2- دیوارنویسی ، راه اندازی کاروان های تبلیغاتی و استفاده از بلندگوهای سیار خارج از محل سخنرانی و یا ستاد تبلیغاتی انتخاباتی

3- اعلام نظر شخصیت ها در تایید نامزدها با ذکر عنوان و مسئولیت آنان .

4- استفاده از صدا و سیما و میز خطابه نماز جمعه یا هر وسیله دیگری که جنبه رسمی و دولتی دارد .

5-فعالیت انتخاباتی کارمندان در ساعات اداری .

6- استفاده از وسایل و امکانات وزارتخانه ها و ادارات ، شرکت های دولتی و موسسات وابسته به دولت و شهرداری ها و شرکت ها و سازمان های وابسته به آنها و نهادها و موسساتی که از بودجه عمومی (به هر میزان) استفاده می کنند و همچنین در اختیار گذاشتن وسایل و امکانات مذکور .

7- فعالیت تبلیغاتی مجریان و ناظران انتخابات برای نامزدهای انتخاباتی در قلمرو مسئولیت خود .

8-الصاق هرگونه آثار تبلیغاتی نامزدها بر روی علائم راهنمایی و رانندگی ، تابلوی بیمارستان ها ، تابلوی مدارس و سایر موسسات آموزشی و تابلوهای منصوبه در معابر عمومی توسط بخش دولتی و وابسته به دولت و همچنین تاسیسات عمومی و دولتی وصندوق های پست ، باجه های تلفن ، پست های برق و تلفن ، تابلوها و املاک بخش خصوصی (مگر با رضایت مالکان یا متصرفان ) و یا هرگونه تابلوی راهنما ، مامورین انتظامی در صورت مشاهده چنین مواردی متخلفان را جلب و به منظور تعقیب قانونی به مقامات قضایی تحویل می نمایند . بخشداری ها موظفند با استفاده از امکانات محلی نسبت به امحای چنین اوراقی اقدام نمایند .

9- تبلیغات علیه نامزدها و هرگونه هتک حرمت و حیثیت آنان .

10-پاره یا معدوم نمودن عکس و آثار تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی در مدت و زمان قانون تبلیغات که در محل های مجاز الصاق شده ویا نصب شده باشد .

11- انجام هرگونه فعالیت تبلیغاتی تحت عنوان داوطلبی خارج از مهلت قانونی تبلیغات .

تبصره 1 – درجات تحصیلی و سوابق خدمات و فعالیت مورد ادعا در آثار تبلیغاتی باید مستند به مدارکی باشد که در صورت نیاز هیات اجرایی ، ارائه آنها امکان پذیر باشد .

نشریات و مطبوعات حق ندارند آگهی یا مطالبی علیه نامزدهای انتخاباتی درج نمایند و یا مطالبی بنویسند که دال بر انصراف گروه یا اشخاصی از نامزدهای معین باشد . در اینصورت نامزدها حق دارند پاسخ خود را به نشریه مذکور بدهند و آن نشریه طبق قانون مطبوعات مکلف به چاپ آن در مهلت مجاز تبلیغات می باشد .

مطبوعات و نشریات در انتشار هرگونه مطلب در خصوص نامزدها مکلفند به نحوی اقدام نمایند که فرصت پاسخگویی برای نامزد در مهلت مجاز تبلیغاتی فراهم باشد . انتشار اعلام نظر شخصیت ها (بدون ذکر عنوان مسئولیت آنان ) مجامع و احزاب و گروه های مجاز در تایید نامزد انتخاباتی باید مستند به مدرک کتبی و امضاء شده مربوط به تایید و حمایت باشد و در صورت درخواست هیات اجرایی ، نامزد انتخاباتی مکلف به ارائه این مستندات و مدارک باشد .

همزمان با آغاز کار ستاد تبلیغات انتخاباتی نامزدها ، نشانی و محل ستاد و نام مسئول آن کتباً و با امضاء نامزد انتخاباتی مربوط به آگاهی هیات اجرایی حوزه انتخابیه برسد .

ستاد تبلیغات انتخاباتی مرکزی است که فعالیت های تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان در آن ساماندهی و انجام می پذیرد

نکته1- هر داوطلب شورای روستا تنها می تواند یک ستاد تبلیغاتی دایر نماید .

نکته2- هر داوطلب انتخابات شورای شهر تنها میتواند در هر منطقه شهرداری یک ستاد تبلیغاتی دایر نماید .

استفاده از امکانات تبلیغاتی موسساتی که به نحوی از بودجه عمومی استفاده میکنند ولی با رعایت ضوابط و انعقاد قرارداد و اخذ وجه از اشخاص حقیقی و حقوقی برای آنها کار تبیغاتی انجام میدهند ( مثل نشریات وابسته به دولت ) در تبلیغات انتخاباتی بلامانع است .

استفاده از اماکن دولتی و عمومی مشروط به اخذ مجوز از مقامات ذیصلاح و پرداخت هزینه برابر برای تمامی نامزدها و طرفداران بلامانع است .

استفاده از هرگونه آثار تبلیغاتی نامزدها و طرفداران آنان اعم از کاغذی ، پارچه ای ، مقوایی ، فلزی و یا هر جنس دیگر با ابعاد بیشتر از 100*70 سانتیمتر ممنوع است .

 

((کمیته اطلاع رسانی وتبلیغات ستاد انتخابات شهرستان مبارکه))

تعداد بازدید: 340
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به استانداري استان اصفهان ميباشد.
Powered by DorsaPortal