جلسه شهرستانی اجرای “طرح نهضت جهادی کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور”

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه ؛ جلسه شهرستانی اجرای “طرح نهضت جهادی کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور”، به ریاست فرماندار و باحضور مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان و دیگر مسئولین شهرستان مبارکه در محل فرمانداری برگزار شد . فرماندار در این جلسه با اشاره به در پیش رو بودن روز […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه ؛
جلسه شهرستانی اجرای “طرح نهضت جهادی کاشت یک میلیارد اصله نهال در کشور”، به ریاست فرماندار و باحضور مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان اصفهان و دیگر مسئولین شهرستان مبارکه در محل فرمانداری برگزار شد .
فرماندار در این جلسه با اشاره به در پیش رو بودن روز ملی درختکاری گفت : با توجه به موقعیت شهرستان مبارکه به لحاظ صنعتی بودن و وجود صنایع بزرگ و متعدد در محدوده ی این منطقه ، حفظ و توسعه ی فضای سبز در راستای کاهش آلودگی های زیست محیطی این صنایع بسیار مهم و ضروری است .
مهندس علیرضا حسینی در ادامه افزود : در حال حاضر مشکل کم آبی در استان بسیار مورد توجه است و مسئولان و کارکنان شهرداری ، باید نسبت به نحوه ی آبیاری درختان و فضای سبز شهرها توجه بیشتری کرده و به سمت استفاده از روش های نوین آبیاری مانند قطره ای بروند.
فرماندار همچنین با اشاره به اجرای طرح نهضت جهادی تولید، کاشت یک میلیارد اصله نهال در سراسر کشور تصریح کرد : از همه ی مردم ، مسئولان و صنایع شهرستان انتظار می رود که در جهت حفظ محیط زیست و گسترش فضای سبز شهرستان ، در این طرح مشارکت کنند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان هم در این جلسه گفت : با توجه به موقعیت جغرافیای کشورمان و فعالیت بیش از ۵ هزار کارخانه ی آلوده ، و طبق پژوهش های مجلس در حال حاضر در تولید کربن مقام هفتم را داریم .
مهندس ابوطالب امینی درادامه افزود : در راستای کاهش آلاینده ها ، بیش از هزار هکتار درخت بادام اسکوپاریا ، درمنطقه فولاد مبارکه و صحرای طالخونچه کاشت شده که تاکنون یکبار هم آبیاری نشده اند و علاوه تولید اکسیژن مناسب ، موجب حفظ خاک و جلوگیری از فرسایش آن شده است و در جلوگیری از هدر رفت آبها نیز بسیار مفید بودند.
وی در پایان با اشاره به اجرای طرح مردمی و کشوری کاشت یک میلیارد درخت در استان و شهرستان مبارکه تصریح کرد : با توجه به موقعیت صنعتی شهرستان مبارکه و تولید کربن و طبق توافقات صورت گرفته ، مقرر گردید ، در راستای اجرای این طرح ، سالیانه یک میلیون و ۵۰۰ اصله نهال در شهرستان مبارکه تولید و کاشته شود و اکثر محل های درنظر گرفته شده ، اطراف مراکز صنعتی ، شهرداری ها و دهیاری ها است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه ؛ به مناسبت هفته دولت ، امروز درآیینی ، کلنگ احداث مجموعه فرهنگی ، آموزشی ، ورزشی خیرساز شهر دهسرخ ، باحضور مدیرکل مدیریت بحران استانداری ، مدیرکل آموزش و پرورش ، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی و شهرستانی به زمین زده […]

۹ شهریور ۱۴۰۲

“خدمت بی واسطه” به گزارش روابط عمومی فرمانداری مبارکه؛ همزمان با هفته دولت و به منظور ارائه خدمت بدون واسطه به مردم شریف شهرستان مبارکه ، و حسب دستور فرماندارمحترم، میز خدمت با حضور برخی از مسئولین ادارات شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد . گفتنی است؛ در این برنامه بیش از ۱۰۰ درخواست همشهریان […]

۷ شهریور ۱۴۰۲

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه ؛ به مناسبت هفته دولت ، مهندس حسینی فرماندارشهرستان مبارکه به همراه رئیس بنیاد شهید وامورایثارگران با خانواده های معزز شهدا ،وآزادگان سرافراز دیدار و قدرانی کردند .

۷ شهریور ۱۴۰۲

به مناسب هفته دولت ؛ دیدار چهره به چهره مردم شریف شهرستان مبارکه با فرماندار و برپایی میز خدمت در مراسم نمازجمعه مبارکه

۴ شهریور ۱۴۰۲
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 2 =