شورای اداری شهرستان مبارکه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مبارکه ؛ جلسه ی شورای اداری شهرستان به ریاست مهندس حسینی فرماندار و با حضور حجت الاسلام فرهنگ دبیر شورای سیاست گزاری ائمه جمعه استان، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی موسوی  امام جمعه شهرستان مبارکه  ، ، خانم دکتر صالحی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه شهرهای شهرستان […]

به گزارش روابط عمومی فرمانداری مبارکه ؛

جلسه ی شورای اداری شهرستان به ریاست مهندس حسینی فرماندار و با حضور حجت الاسلام فرهنگ دبیر شورای سیاست گزاری ائمه جمعه استان، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی موسوی  امام جمعه شهرستان مبارکه  ، ، خانم دکتر صالحی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، ائمه جمعه شهرهای شهرستان و اعضای شورای  اداری در محل فرمانداری برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی موسوی ابتدا در این جلسه با اشاره به اهمیت و جایگاه نماز جمعه در کشور گفت : پایگاه های نماز جمعه شهرستان ، بهترین فرصت و زمان برای مسئولان شهرستان است که به صورت رو در رو و چهره به چهره با مردم صحبت کرده و در جریان مسائل و امور آنها قرار بگیرند.

امام جمعه شهرستان مبارکه در ادامه افزود : دشمنان دین اسلام همیشه حجاب و عفاف را یکی از مهم ترین موانع برای عملیاتی کردن برنامه های خود برای تضعیف دین اسلام  میدانند و همواره تضعیف پایبندی به حجاب را در دستور کار خود قرار داده اند.

دبیر شورای سیاست گزاری ائمه جمعه استان گفت : حضور مسئولان در نماز جمعه بسیار موثر و تاثیر گزار است و باید با سعه ی صدر در میان مردم حضور پیدا کنند.

حجت الاسلام و المسلمین فرهنگ در ادامه افزود : در چارچوب جامعه ی اسلامی اگر مسئولی که قبول مسئولیت کرده است اعتقادات دینی مذهبی ضعیفی داشته باشند بسیار تاسف بار است و باید از آن سلب مسئولیت کرد و این مورد بسیار مورد تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است.

فرماندار در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور پس از انقلاب گفت : حضور در فریضه ی نماز جمعه وظیفه ی شرعی و تکلیفی همه ی ماست و مسئولان به عنوان خدمتگزاران مردم با حضور و برپایی میز خدمت در پایگاه های نماز جمعه شهرهای مختلف ، پاسخگوی مردم بوده و مشکلات آنها را حل کنند.

مهندس حسینی در ادامه افزود : مسئولان شهرستان باید با الگوگیری از رئیس جمهوروکابینه  دولت مردمی و استاندار ، همواره با حضور در سطح شهرها و روستاها به میان مردم رفته و از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفته ونسبت به حل آنها اقدام نمایند.

وی همچنین تصریح کرد : مسئله حجاب در کشور ،یک بحث اعتقادی و فرهنگی است و هنجار شکنی و کشف حجاب عمدی برخی افراد که با برنامه ریزی و به صورت هدفمند آن را انجام می دهند قابل قبول نیست و با آنها به شدت برخورد می شود.

فرماندار همچنین با اشاره به برگزاری کنگره ملی شهدای شهرستان به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی در شهریورماه گفت : همه ی مسئولان در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر این رویداد ، همکاری های لازم را با ستادهای مختلف این کنگره در شهرها و بخش های  شهرستان داشته باشند تا بتوانیم حق شهدا را در این زمینه به خوبی ادا کنیم.

وی در پایان افزود : متاسفانه پیک هفتم بیماری کرونا در کشور آغاز شده و آمار مبتلایان بالا رفته است ، اما با برنامه ریزی های صورت گرفته قرار نیست مراسم های عزاداری سیدالشهدا (ع) در ماه محرم و صفر تعطیل شود و با رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی هر چه بهتر و باشکوه تر برگزار خواهد شد.

خانم دکتر پروین صالحی نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه ضمن انتقاد از برخی ولنگاری ها در فضای مجازی شهرستان گفت : برخی افراد که تعداد آنها انگشت شمار هستند ، برای پیگیری مطالبات خود به ادارات شهرستان مراجعه می کنند و پس از اینکه بنا به دلایل قانونی کارآنها انجام نمی شود  ، با غوغاسالاری و ادبیات سخیف در فضای مجازی به آن اداره یا ارگان انگ فساد میزنند که این مسئله نیازمند پیگیری و برخورد جدی مسئولان است.

 

برچسب ها :
مطالب مشابه

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه ؛ جلسه هماهنگی برگزاری پنجمین همایش پیرغلامان شهرستان مبارکه به ریاست معاون فرماندار و با حضور بخشدار مرکزی ،رئیس اداره ارشاد شهرستان،  شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر دهسرخ در محل فرمانداری برگزار شد .

۱۱ مرداد ۱۴۰۱

حضور فرماندار در مراسم های عزاداری محرم به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان مبارکه؛ مهندس حسینی فرمانداربه همراه مدیرحراست فرمانداری ، رئیس اداره تبلیغات اسلامی و رئیس هیئت های مذهبی شهرستان مبارکه با حضور درروستای های بخش گرکن جنوبی در مراسم های عزاداری حضرت سیدالشهدا(ع) شرکت کردند. فرماندار و همراهان وی ، ابتدا در جوار […]

۱۱ مرداد ۱۴۰۱

آقای حسین غفرانی کجانی مدیر کل ثبت احوال استان اصفهان در سفر به شهرستان مبارکه ضمن بازدید از اداره و بررسی مسائل و مشکلات اداره ، به همراه رئیس اداره در محل فرمانداری حضور یافته و با آقای مهندس حسینی فرماندار شهرستان دیدار کردند.

۴ مرداد ۱۴۰۱

  به مناسبت ۵ مرداد سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور،آئین غباررویی و گلباران مزار شهدا  واقع در محله دهنو،با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان ، معاون فرماندار واعضای شورای ادارای شهرستان برگزار شد .

۱ مرداد ۱۴۰۱
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
Enter Captcha Here :